Plánujeme s Tempo Planner, 1.

14.03.2016 | Programová nástěnka

 

S Tempo Planner může váš projektový manažer plánovat a sledovat práci několika týmů najednou a v souladu. Jak tento přehled získá, se dozvíte v článku.

 

Co znamená „Plánování v programu“?

„Program planning" je vyšší pohled na plánování: jednotka „Program“, kterou Planner používá, sjednocuje několik týmů a projektů dohromady.

Slučovat jednotlivé plány se může zdát složité, ale smyslem „Plánování v programu“ je právě se těmto potížím vyhnout.

 

Programová nástěnka 

Na programové plánování se dostanete z menu „Tempo“ v navigaci JIRA a tam vyberete „Program Planning“.

 

 

Nejdřív uvidíme výchozí pohled, programovou nástěnku. Vlevo se nachází všechny epicy, na kterých mohou týmy v programu dělat; napravo máme už samotné týmy, jejich členy a na čem pracují.

 

 

Program v příkladu se jmenuje „GreenCloud Product Development“. Pracují v něm tři skupiny: GreenCloud Wikkieea, GreenCloud Tango, a GreenCloud Azome. Tento přehled je tedy o úroveň výš než při obvyklém plánování v aplikaci.

 

Nástěnka se dále skládá ze tří workflow sloupců: To Do, In Progress a Done. Ihned vidíme, které Epicy se teprve budou zpracovávat, na kterých se právě dělá a u nichž práce už skončily. Vedoucí může přetahovat epicy z levého panelu na týmy dle potřeby.

 

 

 

Když klikneme na epic, uvidíme vpravo seznam úloh, které obsahuje, počet odpracovaných hodin a kolik jich ještě zbývá. Na každém epicu se zobrazuje odhad prací ve story points nebo v hodinách včetně poznámky, jestli bude vykázáno více hodin, než jsme plánovali (nebo už se tak stalo). Toto upozorňování na rizika a přetížení umožní rychle reagovat, než mimořádný stav ovlivní další průběh.

 

Takto spravujete práci týmů na vyšší úrovni – skrz programovou nástěnku. Sledujte další tipy na našich stránkách, které vám pomohou využít Tempo Planner v JIRA naplno.

 

 

Vyzkoušejte si TEMPO PLANNER ZDARMA

 

Další odkazy:

 

 

Zdroj: http://blog.tempo.io/2015/tempo-planner-tip-of-the-month-managing-your-programs-with-tempo-planner/

 

Pro lokální podporu neváhejte kontaktovat odborníky na produkty Atlassian ve společnosti Onlio.

Pro další informace o novinkách Atlassian a JIRA sledujte web www.myJIRA.cz.

Jsme na LinkedIn – sledujte nás www.linkedin.com/company/onlio nebo skupinu Atlassian komunita CZ & SK na url https://goo.gl/uZXYTX.

V případě dotazů se obraťte na obchod_zavináč_onlio.com nebo

na tel. ČR +420222744766 / tel. SR +421233889033 / atlassian_zavináč_onlio.com.

 

 

Za team Atlassian v Onlio,

Kamil Beer,

JIRA Consultant

 

Zpět