OnlioISO 9001:2008 certified

pardubice.eu nové a přehlednější

Koncem října byl spuštěn nový web Magistrátu v Pardubicích www.pardubice.eu s novou grafikou a přehlednějším členěním. Web je především určen obyvatelům města, kde může návštěvník webu kromě informací z úřadu jako je úřední deska nebo vyhlášky a nařízení také shlédnout Pardubický zpravodaj, 10 minutový magazín o aktualitách ve městě pravidelně vysílaný na televizi Prima.

Web má přehledně řešenu navigaci pro snadné dohledání požadovaných údajů, ale zároveň je i pamatováno na občany, kteří ne vždy vědí "co hledají". Proto velkou část webu představuje tzv. Koník, který má funkci pomocníka a rádce v konkrétních situacích.

Prezentace je postavena na publikačním systému CMS Aladin. Autorem jak grafiky webu, tak vlastního redesignu je IT oddělení Magistrátu v Pardubicích. Specialisté a architekti systému CMS Aladin poskytli IT oddělení Magistrátu podporu s řešením některých oblastí jako je definice CSS stylů, javascripty pro dynamické načítání druhé úrovně menu pomocí technologie AJAX nebo vytvoření RSS kanálů pro tiskové zprávy. Další z úprav jsou těsně před spuštěním a jedná se například o použití funkcionality "našeptávače", která umožní pomocí technologie AJAX dynamické doplnění psaného výrazu pro vyhledávání.

CMS Aladin je publikačním systémem webu www.pardubice.eu již více než 3 roky a je využíván téměř 200 redaktory a editory webu s promítnutím složitých publikačních požadavků do mechanismu schvalovacího workflow. Mimořádný rozsah www.pardubice.eu dokládá nejen počet redaktorů, ale i velikost primární databáze 24 GB.

Podívejte se na www.pardubice.eu

... a na další naše Reference.

31.10.2011

Seznam dalších článků