OnlioISO 9001:2008 certified

CMS Aladin - automatický newsletter

Potřebujete své obchodní partnery informovat o novinkách na webu?
Hledáte řešení newsletteru s malými náklady?
Využíváte publikační systém CMS Aladin? 
 

Automatický newsletter představuje rozšíření modulu publikačního systému CMS Aladin, které zajišťuje předávání informací o novinkách uvedených na webu bez nutnosti dalšího zásahu redaktora. Informace o novinkách je předána mailovou formou na předem registrované adresy.

U našich zákazníků je rozšíření využíváno speciálně na podporu komunikace s partnery. Důvodem je vysoká potřeba předání informace s minimálním prodlením. Vstupním požadavkem našich zákazníků bylo vytvoření systému pro komunikaci s partnery s co nejmenšími náklady na pořízení a velmi snadnou následnou správu. Když se vytváří šablona pro newsletter s hezkou grafikou a odlaďuje se napříč všemi emailovými klienty a to jak desktopovými variantami (Outlook, Thunderbird) tak i webovými (gmail, seznam), jedná se o poměrně časově náročnou úpravu.  Proč ale investovat náklady do nové šablony, když jsou grafické prvky již integrovány na webu?  Proto jsme zvolili cestu formou mailové notifikace s uvedením odkazu na stránku webu.

Informace určené partnerům bývají na webu uvedeny na stránkách zabezpečených zadáním přihlašovacích údajů (modulem Chráněná zóna CMS Aladin). Stránka partnerské zóny může být zobrazena pouze při znalosti přihlašovacích údajů a tím zvolená forma mailové notifikace zajistí i bezpečnostní podmínku. Stránku si tak zobrazí pouze příjemce, který přístupové údaje na partnerskou zónu zná.
Systém ale není určen pouze pro použití v partnerských zónách. Využít může být obecně pro jakýkoli typ informací uvedených na webu.

Práce s rozšířením je snadná. Redaktor jednoduše umístí novou informaci na web, uvede požadovaný termín odeslání notifikace a zbytek již je automatizován. Server zajistí odeslání mailové informace na mailové adresy zaregistrovaných partnerů ve zvolenou dobu po zveřejnění novinky.

Pokud Vás rozšíření Automatického newsletteru zaujalo, kontaktujte nás.

11.03.2011

Seznam dalších článků