OnlioISO 9001:2008 certified

Jira Service Desk Server – Schvalování je nyní mnohem snadnější!

Již jste si mohli všimnout tématu posledních updatů v Jira Service Desk – tým Atlassian se zaměřil na usnadnění schvalování. V Jira Service Desk 3.9 byla implementována možnost „THEN“ díky které můžete automaticky schvalovat, či odmítat požadavky podle určitých kritérií. Ve verzi 3.10 došlo ke zvýšení přehlednosti, že jsme zlepšili sekce schvalování na pravé straně tohoto panelu. A nedávno byla v Jira Service Desk 3.12 přidána schvalovací tlačítka na emaily oznamující požadavek pro urychlení a usnadnění samotného schválení.

Schvalování pomocí e-mailu

Víme, že hodně našich zákazníků používá email jako hlavní způsob komunikace a nyní je možné schvalovat přímo z emailu.

 

Ve verzi 3.12 byly do šablony potvrzovacího emailu přidány dvě věci – příjemce dostane kompletní detaily požadavku a navíc schvalovací tlačítka, aby to bylo opravdu snadné.

 

Potřebujete si zarezervovat last minute let a potřebujete schválení vašeho manažera? Nebojte! Jen běžte na zákaznický portál a vyplňte formulář pro požadavek. Daný příjemce obdrží email s kompletními detaily a může jednoduše schválit váš požadavek jedním kliknutím. Během několika vteřin.

 

 

Schvalování pomocí zákaznického panelu

Nemít dobrý přehled při schvalování může vést ke zmatkům a zpožděním. To je důvod, proč tým Atlassian udělal schvalování mnohem přehlednější jak v zákaznickém portálu, tak v service desk project. Ve verzi 3.10 jsou všechny požadavky zobrazeny ve vylepšené sekci na pravém panelu.  Také byla přidána možnost vidět, když proběhne schválení, ve složce „Activity“.

 

Automatické schvalování

Efektivita je klíčová a není lepší možnost, jak ji vylepšit, než automatizace. V Jira Service Desk 3.9 byla implementována možnost „THEN“ díky které můžete automaticky schvalovat, či odmítat požadavky podle určitých kritérií.

 

Například se můžete rozhodnout, že veškeré požadavky na hardware pod 400,- Kč budou automaticky přijmuty, nebo jakýkoliv požadavek na software přes 200 000,- kč bude odmítnut. Toto vám umožní se zabývat pouze důležitými požadavky.

 

V níže uvedeném příkladu jsme nastavili pravidlo pro požadavky úhrad našich zákazníků.

Když je „customer value“ nižší než předem nastavená hodnota, je požadavek automaticky schválen.

 


 

Pro další informace o novinkách Atlassian a JIRA sledujte web www.onlio.com/atlassian.

Diskutujeme také na LinkedIn ve skupině Atlassian komunita CZ & SK.

V případě dotazů se obraťte na atlassian@onlio.com nebo na tel. +420 222 744 766

 


 

Zpracoval VojtaV na základě příspěvku https://www.atlassian.com/blog/jira-service-desk/approvals-just-got-whole-lot-easier-jira-service-desk-server  Approvals just got a whole lot easier in Jira Service Desk Server, April 11,2018, od Aimie Smith

21.04.2018

Seznam dalších článků