Etický kodex sociální sítě - Asset Display Page

Etický kodex sociální sítě

20.10.2011 12:02:00

Etický kodex sociální sítě definuje pravidla komunikace v sociálních médiích, jejichž dodržování je dobrovolné, ale pro úspěšnou obchodní komunikaci, jsou považovány za závazné.

Jako v reálném světě chápeme nutnost slušného chování, tak v sociálních sitích jsou na ní uživatelé snad ještě citlivější. Proto je nutné si před vážně míněnou propagací stanovit minimální pravidla komunikace.

Etický kodex komunikace v sociální síti

  • Psát přiměřeně často podle typu komunikace (firma, zpravodajství, komunita), nespamovat.
  • Psát přirozeným jazykem, konkrétně, bez zbytečných marketingových vět.
  • Necenzurovat.
  • Nelhat.
  • Nebojovat s fanoušky, zákazníky ani konkurencí.
  • Odpovídat na dotazy trpělivě a s pochopením.
  • Umět přiznat chybu, omluvit se a sjednat nápravu.

 

Krize komunikace

Krize může v sociálním médiu nastat nejen porušením těchto pravidel, ale i nekomunikací, pokud se např. firma nevyjádří ke kauze, která na nás v souvislosti s ní útočí každý den z novin, pak to za ní udělají jiní, a nebude to pravděpodobně moc pozitivně.

Pokud to neuděláte vy, udělají to za vás jiní.

Je v podstatě jedno, ve kterém médiu krize vznikne, špatný zásah firmy může odstartovat velkou kauzu šířící se napříč internetem.

 

Zdroje:

 

Autor: Martin Cvrček

Zpět

Ozveme se Vám obratem

Uděluji společnosti Onlio, a.s., IČO: 26194813 se sídlem Gen Office Gallery, U Garáží 1611/1, 170 00 Praha 7 ­Holešovice souhlas se zpracováním osobních údajů. Souhlas uděluji na dobu neurčitou a mohu jej kdykoli písemně odvolat (info@onlio.com). Beru na vědomí, že společnost Onlio, a.s. zpracovává osobní údaje v souladu s obecným nařízením o ochraně osobních údajů (EU) 2016/679.