OnlioISO 9001:2008 certified

Thomson Reuters

Multimediální informační agentura Thomson Reuters poskytuje průběžné aktuální zpravodajství o světové ekonomice a politice,o situaci na českých a globálních kapitálových trzích i nezbytné informace z řady dalších oblastí.

S agenturou Thomson Reuters dlouhodobě spolupracujeme na charitativním projektu Šance pro děti (www.sanceprodeti.cz)

7.ročník 2015 7.ročník 2015

Po třech letech pomlky se v letošním roce opět podařil další úspěšný ročník online charitativní aukce Šance pro děti. Příprava pro nás byla docela hektická, protože jsme ve stejnou dobu řešili jiné náročné projekty našich klientů. Aukce se ale skvěle podařila ke spokojenosti jak dražitelů, tak i dětí.

Jako novou funkčnost jsme přidali informaci o celkové vydražené částce a hlavně automaticky aktualizovaný přehled fotografií bez dražitele. Výsledkem je, že ze 105 dražených snímků nakonec zbylo pouhých 10, které zůstaly bez zájemce.

V dražbě jsme zachovali princip klouzavého ukončení a dražitelé vydrželi po minutách čas finále dražby prodlužovat o 29 minut.

Těšíme se na další ročník (podle plánu má být na jaře 2016) a pevně doufáme, že se opět budeme moci na tomto charitativním projektu podílet. 

6.ročník 2012 6.ročník 2012

...a je tu další ročník charitativní aukce

Aukční web jsme zachovali v osvědčeném designu, ale přidali jsme Ajax funkce pro překreslování detailních stránek fotografií a tím zvýšili pohodlí a hlavně včasnou informovanost dražitelů.

Ty nejdramatičtější chvíle se opět odehrály až po 12 hodině a výrazně to ovlivnilo konečný výsledek. Prodloužené licitace navýšily konečnou částku téměř o 60 tisíc korun výše, než byl stav v poledne !

5.ročník Šance pro děti 5.ročník Šance pro děti

Pro jubilejní 5.ročník dražby 100 velkoformátových fotografií, které přibližují události zachycené fotografy Reuters po celém světě za uplynulý rok, jsme pro zvýšení zážitku dražitelům a s vizí vyšších nabídek na dar zrealizovali princip klouzavého ukončení aukce v závislosti na zájmu dražitelů. Povedlo se!

Po nervydrásajícím finále, které se u několika fotografií protáhlo o mnoho minut za původně plánovanou uzávěrku, se konečná částka vyšplhala téměř o 90 tisíc korun výše než kdybychom celou aukci, tak jako v minulých ročnících, uzavřeli ve 12 hodin.

Výsledná vydražená částka byla rekordních 585 000 Kč.

Děkujeme všem dražitelům a těšíme se na další ročník.

Redesign Šance pro děti a převod na CMS Aladin Redesign Šance pro děti a převod na CMS Aladin

Čtvrtý rok podpory projektu Šance pro děti jsme se rozhodli pojmout kompletně nově. Design webové prezentace dostal nový kabát navržený našimi grafiky - www.sanceprodeti.cz. Administrace webu byla převedena pod CMS Aladin, ve kterém byl vytvořen pro řešení dražeb nový modul Aukce.

Úžasné je, že se v současném ekonomicky nelehkém období dražby zúčastnilo více než 180 dražitelů, přičemž 92 z nich se stalo majiteli originálních snímků Reuters.
Vydražená částka se vyšplhala přes půl milionu korun a byla předána do 3 dětských domovů v České republice.

Je nám velkou ctí, že jsme mohli prospět dobré věci.

Online aukce Reuters - Šance pro děti Online aukce Reuters - Šance pro děti

Agentura Reuters se rozhodla využít internet pro on-line charitativní dražbu 100 vybraných snímků svých reportérů s cílem získat finanční prostředky na pokrytí předem vybraných potřeb dvou dětských domovů v ČR. Obrátila se na Asociaci dodavatelů internetových řešení (Asociace.BIZ) s návrhem na spolupráci. Ta se rozhodla celou myšlenku podpořit bez nároku na honorář a vytvořit řešení na klíč.

Společnost Onlio, a.s. (dříve Český Web, a.s.) dodala v rámci tohoto charitativního projektu vlastní aukční aplikaci a implementovala grafické ztvárnění webu. Využili jsme vlastní technologie, které se již dříve pro podobné účely plně osvědčily.

V roce 2007 byl projekt oceněn v soutěži Internet Effectiveness Awards, kterou pořádá sdružení dodavatelů internetového řešení Asociace.BIZ (http://iea.cz/cs/site/iea2007.htm).