OnlioISO 9001:2008 certified

Budějovický Budvar, n.p.

Budějovický Budvar je jedním z největších a neznámějších pivovarů v České republice. Dlouhodobě produkuje vlastní produkci Budweiser Budvar a distribuuje v ČR značku Carlsberg.

Pro Budějovický Budvar poskytujeme komplexní služby v oblasti webu a webové komunikace již od roku 2001. Webové prezentace jsou vystavěny na našem publikačním systému CMS Aladin, který umožňuje úpravy webu vlastními silami klienta. Další výhodou systému CMS Aladin je i nižší nákladovost na redesign, který Budvar pravidelně využívá pro modernizaci svých prezentací. 

Budvar 2016: Redesign korporátního webu Budvar 2016: Redesign korporátního webu

Po pěti letech jsme oblékli korporátní web s prezentací celého podniku do úplně nového kabátu. Technologicky je web vytvořen jako plně responzivní a nahrazuje tak jeho mobilní verzi. Administrace obsahu je opět v publikačním systému CMS Aladin, který je klientem dlouho a k jeho spokojenosti používán.

Po grafické stránce udává směr korporátní grafický manuál s novou typografií. Na první pohled zaujmou zcela odlišné fonty. Využívá se grafických prvků typu citací, mezititulků i velkých obrázků.

Zjednodušení struktury webu s minimem zanořování stránek je dosaženo implementací různých typů přepínačů, záložek nebo rozbalovacích nabídek. Textový obsah působí vzdušně a přehledně a je zpracován v češtině, angličtině a němčině.

Homepage slouží především jako rozcestník, jehož cílem je nasměrovat návštěvníky do nejdůležitějších sekcí stránek a zároveň zdůraznit nejpodstatnější hodnoty pivovaru.

Zásadní změnu vidíme v patičce, kde jsou v záložkách důležité kontakty s propojením na interaktivní mapu. Zároveň je zde „ukryt“ i rozbalovací kontaktní formulář s intuitivním ovládáním.

Součástí projektu bylo propojení sekce Kariéra s portálem jobs.cz. Přestože na této stránce dojde k přesměrování na jinou doménu, díky našemu grafickému návrhu a celkové koncepci webu toto návštěvník na první pohled nepozná."Redesign korporátních stránek jsme svěřili opět firmě Onlio. Je to náš dlouhodobý partner, se kterým spolupracujeme na vývoji našich korporátních webových stránek již několik let. Důvodem je naše spokojenost se službami firmy i kvalitou dodávaných prací. Tentokrát před námi stál úkol sjednocení designu stránek do nového korporátního grafického stylu, a i když jsme byli v časovém presu, Onlio se tohoto úkolu zhostilo profesionálně a k naší naprosté spokojenosti"

Jakub Janoušek
marketing
Budějovický Budvar, n.p.

Budvar 2015: Mobilní verze korporátního webu Budvar 2015: Mobilní verze korporátního webu

Moderní trendy si žádají mobilní verze, navíc web budejovickybudvar.cz již narostl do tak velkého rozměru, že zobrazení na mobilních telefonech je zbytečně obsáhlé. Společně s klientem jsme připravili verzi webu pro mobily, která  obsahuje 4 nejdůležitější sekce z korporátního webu se zkráceným obsahem administrovaným v publikačním systému CMS Aladin. Web je připraven v 5 jazykových verzích a využívá možnost spojení se sociálními sítěmi.

Součástí řešení je knihovna, která vyhodnocuje použité zařízení návštěvníka a podle jeho typu vhodně vybere desktopovou nebo mobilní verzi. Pokud na mobilní verzi návštěvník nenajde dostatečně podrobné informace, má možnost plynule přejít do plné/desktopové verze webu.

Budvar 2014: Redesign hlavní stránky a sekce Produkty Budvar 2014: Redesign hlavní stránky a sekce Produkty

Aby webová prezentace byla stále aktuální a zajímavá je jednak závislé na uvedení přehledných informací, ale zároveň musí být použity moderní trendy a tomu odpovídající technologické prvky. Po několikaleté pomlce bylo třeba provést zásadnější „občerstvení“ korporátního webu www.budejovickybudvar.cz. Klient si žádal zaměřit se na hlavní stránku, kterou jsme doplnili animací úvodních bannerů s rotací a celkově zjednodušili. Celým webem se prolíná úprava grafického řešení menu a záhlaví. Zásadní změnu jsme provedli na Produktech, kdy je každé značce věnována samostatná sekce s výpisem charakteristik jednotlivých produktů.

Webová prezentace je realizována v publikačním systému CMS Aladin

Budvar 2011: Redesign korporátního webu Budvar 2011: Redesign korporátního webu

Jako dodavatel webové prezentace www.budejovickybudvar.cz zajišťujeme redesign tohoto webu vždy s odstupem několika let. V rámci posledního redesignu byla požadována hlavně modernizace grafického vzhledu s dodržením korporátních barev. Úprava navigace se zaměřením na cílové skupiny návštěvníků pro jejich snazší orientaci a rychlejší nalezení potřebných informací. A v neposlední řadě i aktualizace obsahu z cílem lepšího představení produktů značky Budweiser Budvar, včetně importované značky Carlsberg. Z tohoto důvodu najdete hned na úvodní stránce animovaný rozcestník s prokliky na celé portfolio produktů.

Návštěvníky velmi oblíbená sekce virtuálních prohlídek vás provede celou výrobou piva přes artéské vrty dodávající unikátní hlubinnou vodu s vynikajícím složením, přes varnu, která je také nazývána srdcem pivovaru, k ležáckým sklepům, kde probíhá proces dokvašování a zrání piva. Přes všechny další mezikroky zpracování tak, aby výsledek měl požadovanou chuť a vůni.
Když už víte „jak se pivo vaří“, tak je načase ho také ochutnat. Na webu najdete pozvánku do Originálních restaurací Budvarka po celé České republice nebo do českobudějovické pivnice Masné krámy.

Budějovický Budvar expanduje na americký trh Budějovický Budvar expanduje na americký trh

Ve stylu českého produktového webu "O pivu" je vytvořen produktový web pro americký trh komunikující české budějovické pivo exportované pod značkou Czechvar. Prezentace je spravována v publikačním systému CMS Aladin a obsahuje minishop dárkových předmětů.

V roce 2010 jsme zajistili redesign prezentačního webu Czechvar, který je určen především pro americký trh. Web Czechvar poskytuje hlavně základní informace o produktu, dostupných baleních a o společnosti Budějovický Budvar včetně kontaktů na obchodní místa.

Budvar v Německu Budvar v Německu

Pro dceřinou společnost Budějovického Budvaru v Německu jsme s cílem vytvoření poutavé prezentace, která seznámí německé konzumenty se značkou Budweiser Budvar, vytvořili web postavený na publikačním systému CMS Aladin.  Z hlediska designu byl požadavek na zachování starších designových prvků mateřské společnosti.

Pro zjednodušení správy webů v jazykových verzích jsme zajistili převod lokalizovaných webů pod jeden web v CMS Aladin s 3 jazykovými mutacemi (CZ, DE, EN) - www.budvar.de. Tento způsob administrace je používán od roku 2008 ke spokojenosti redaktorů zákazníka.

Korporátní web pro Budějovický Budvar Korporátní web pro Budějovický Budvar

Pro Budějovický Budvar jsme navrhli a vytvořili jednotnou korporátní prezentaci společnosti, kde uživatelé naleznou základní informace o všech produktech, základní informace o firmě, o současnosti i historii značky. Vedle informací, kde všude se točí pivo značky BB či kde se nacházejí slavné Budvarky, je k dispozici také virtuální prohlídka pivovaru i návštěvnického centra. V archivech se pro odbornou i laickou veřejnost prezentují aktuální komunikační kampaně, videa a TV spoty. V rámci hokejových sponzoringových aktivit české reprezentace a Extraligy se návštěvníci můžou zapojit do spotřebitelských soutěží o výherní ceny.

Prezentace je trojjazyčná a je postavená na publikačním systému CMS Aladin. Marketingový specialista tak podle potřeby může kdykoliv provést publikace důležitých informací. Pro Budějovický Budvar rovněž zajišťujeme hosting prezentace, následný plánovaný a strategický rozvoj prezentace v souladu s positioningem společnosti a současnými trendy internet marketingu a návrhy marketingových aktivit na základě komunikačního zadání klienta.

Detail projektu

Detail projektu

Poslední srpnový týden roku 2008 jsme spustili novou verzi webových stránek. Graficky stále dominují korporátní barvy - zlatá a červená. Obsah se rozšířil o nové sekce. Novinkou a konkurenční výhodou webu je možnost přihlášení odběru informací ze sekce "Aktuality" prostřednictvím technologie RSS. Webové stránky konkurentů tuto technologii nenabízejí. Nový design usnadňuje vyhledávání informací a navigaci na webu. Tzv. drobečková navigace usnadňuje pohyb a orientaci na webových stránkách a návštěvník díky ní pozná, v jaké sekci se momentálně nachází. U textů lze měnit velikost písma a stránky jsou tak lépe čitelné i pro zrakově handicapované uživatele.

V květnu 2009 byl proveden redesign stránek a změna domény na www.budejovickybudvar.cz.

„Zvolili jsme čistý, střízlivý až minimalistický design, který nepůsobí rušivě a umožňuje uživateli plně se soustředit na informační obsah. Naší snahou bylo také to, aby zájemce co nejrychleji našel potřebné informace a přitom se cítil i příjemně,“ dodává Petr Samec, tiskový mluvčí Budějovického Budvaru.