OnlioISO 9001:2008 certified

IT poradenství

Onlio - konzultační služby

Internetové konzultační služby, projektové konzultace, systémová integrace, optimalizace, customizace portálů a webů, systémů JIRA, analýzy webu (přístupnost, použitelnost, SEO).

Naší prací je formulace otázek a hledání odpovědí. Zaměřujeme se zejména na konzultační služby v oblasti Internetu, projektové konzultace, studie proveditelnosti, sběr uživatelských požadavků a tvorbu technické specifikace.

Mezi nejčastěji poskytované konzultace již nepatří analýza návštěvnosti webu, tu si může dnes díky pokročilým nástrojům typu Google Analytics provést znalý klient sám, nebo dostává souhrný report automaticky emailem. Obsah webu již dávno nespravují webmasteři, kteří předávali vedení firmy zvyšující se počty zobrazených stránek. Často vyslovované SEO je zavedený pojem, který postupem doby změnil svůj obsah, ale nezměnil význam. Už se neřeší jak dostat web na první stránku výsledků vyhledávače, ale jak zvýšit počet návštěvníků s definovanými geografickými a demografickými parametry či osobními zájmy. Hledají se cesty pro zlepšení konverzního poměru návštěvník-zákazník a zvýšení obratu na jednoho zákazníka.

Internetové konzultace pro webové projekty zahrnují správné hodnocení aktuálního stavu webu, které je podloženo nejlépe srovnáním s konkurencí. Cílem jsou doporučení na úpravu aktuálního stavu a vyhodnocení efektivnosti těchto úprav, včetně zahrnutí nákladů na vlastní úpravy.

Součástí IT konzultací pro velké projekty bývají doporučení pro provedení systémové integrace, která by měla přinést minimálně jednu z následujících hodnot:

  • snížení provozních nákladů
  • zvýšení bezpečnosti systému
  • zefektivnění řízení a optimalizace firemních a obchodních procesů a komunikace
  • sběr dat pro byznys inteligence a zlepšení strategických manažerských rozhodnutí
  • zvýšení stability systému
  • zajištění dalšího rozvoje systému

 

Pokud máte zájem o bližší informace týkající se IT konzultací nebo optimalizace procesů, můžete se podívat: