OnlioISO 9001:2008 certified

eDoCat + Alfresco

Objednejte si prezentaci řízené dokumentace Alfresco + eDoCat zdarma. Ukážeme, vysvětlíme, navrhneme řešení, naplánujeme, zajistíme. Rádi vás přivítáme v našich kancelářích nebo na WebEx-u.

Potřebujete pomoc se stávajícím řešením Alfresco? Obraťte se na nás, nabízíme Vám kvalifikovanou pomoc a podporu provozu DMS řešení Alfresco. Více viz. kontakty, působíme na trhu v ČR i na Slovensku.

Produkt eDoCat pro Alfresco DMS je vítězem finále soutěže IT PRODUKT roku 2012 v kategorii Systémy pro správu obsahu

Produkt eDoCat pro Alfresco DMS, jako ideální řešení řízené dokumentace a správy dokumentů, získal nejvyšší ocenění ve finále soutěže IT PRODUKT roku 2012 v kategorii Systémy pro správu obsahu. Soutěž pořádá čtrnáctideník Computerworld vydávaný společností IDG Czech Republic.

 

eDoCat - Řízená dokumentace

eDoCat je modulární produkt společnosti Onlio podporující standardní procesy elektronických dokumentů na technologii Alfresco Document Management System (DMS).

Zajišťuje komplexní tok elektronické verze dokumentu v organizaci ve smyslu podpory vzniku, připomínkování, schvalování a uvolnění (publikace) dokumentu v elektronické podobě a to včetně následného přezkumu platnosti.

Více informací naleznete na www.eDoCat.cz

Alfresco DMS

Alfresco DMS je výkonný a řadami referencí osvědčený document management system, který podporuje centrální správu dokumentů, včetně podpory řízení dokumentů pomocí workflow (pracovních postupů). Zaručena je integrita, dostupnost a maximální ochrana dat. Uživatelské rozhraní zajišťuje intuitivní ovládání s využitím vlastností HTML5.

Ukázka použití Alfresco + eDoCat DMS

Podpora firemních procesů

eDoCat podporuje běžné procesy v organizacích certifikovaných dle ISO 9001, ISO 20000-1 a ISO 27001. Výhodou je škálovatelnost s možností uspořádat dílčí kroky jednotlivých workflow do kaskád. Definovat lze pro oběh dokumentů uživatele nebo skupiny.

Mezi nejpoužívanější procesy elektronického oběhu dokumentů patří zejména:

 • Klasifikace vstupních dokumentů, včetně konverze z papíru
 • Podpora datových schránek, včetně notifikací a procesu zpracování datových zpráv
 • Připomínkování dokumentů
 • Potvrzení o přečtení dokumentu s opakovaným zasíláním připomínek
 • Schvalování dokumentů
 • Přezkum dokumentů a evidence změn dokumentu (revize, komentáře)
 • Řízený přesun expirovaných dokumentů do archivu

Zvýšení efektivity oběhu elektronických dokumentů

Struktura dat ve společnosti může být rozdělena do logických celků, tzv. oblastí – ekvivalent odborů, úseků, apod. Každá z těchto oblastí může mít nastaveny jiné schvalovací procesy, vlastní struktury dokumentů a samostatná práva přístupů. Správa dokumentů se tak stává mnohem přehlednější, je centralizovaná a administrátorem snadno udržovatelná.

Veškeré notifikace o vytvořeném úkolu v rámci workflow mohou být uživatelům zasílány emailem. Zároveň jsou tyto úkoly vždy ihned zobrazeny na nástěnce uživatele. V případě potřeby lze emailové notifikace po definované době nečinnosti uživatelů opakovat.
Připravena je i tisková sestava pro podporu tištěných verzí dokumentů, které podléhají evidenci a to včetně popisu revizí.
Celý systém samozřejmě podporuje sady metadat, verzování jednotlivých dokumentů a fulltextové vyhledávání, včetně indexace obsahu dokumentů. 

Budete překvapeni poměrem cena/výkon. Kontaktujte nás pro detailní informace. Rádi se staneme Vaším partnerem a dodavatelem řešení Alfresco.

Společnost Onlio, a.s je implementátorem Alfresco Document Managament System od společnosti Alfresco

Alfresco (www.alfresco.com) je komerční společnost, která svůj obchodní model postavila na transparentnosti a uvolnila svůj produkt DMS jako Open Source. Umožňuje tak s nulovou cenou základní licence, tzv. Community Edition, nasadit robustní technologii a v případě, že se DMS opravdu stane klíčovým informačním systémem podniku, je tu Alfresco Enterperise Edition s přímou podporou výrobce. Vlastní nasazení není omezeno výhradně na služby výrobce, ale existuje řada nezávislých implementátorů.

Pomocí Alfresco DMS můžete efektivně řešit Řízenou dokumentaci např. pro certifikaci ISO.

Výhody implementace eDoCat DMS

+ přináší plnohodnotnou technologii Alfresco DMS
+ je plně lokalizovaná do češtiny
+ je díky standardizaci velmi rychlá
+ je díky opakovatelnosti levná
+ obsahuje maintenance (údržbu) na 1 rok v ceně
+ je často doplněna SLA pro podporu provozu
+ je otevřená a umožňuje začlenit další moduly a procesy
 

Hlavní cíle Alfresco DMS

 • Nízké náklady - Díky modelu Open Source s nabídkou služeb garantované podpory jsou minimalizovány investice a TCO je velmi příznivé.
 • Jednoduchost - Připravené scénáře nasazení spolu s technologiemi pro rychlý vývoj zákaznických částí přinášejí rychlou dodávku a okamžité přínosy. Vedlejším efektem nižší pracnosti je i nižší cena implementace. Uživatelské prostředí je cílevědomě optimalizováno na jednoduchost a efektivitu užívání.
 • Možnost volby - Podpora standardů umožňuje migraci mezi nástroji Enterprise Content Management a nepřináší omezení plynoucí z proprietálních formátů či protokolů.

Víte, že:

 • Licence Alfresco DMS je vždy za 0,- Kč?  (I v případě Enterprise Edition je placená pouze podpora.)
 • K dokumentům v Alfresco DMS lze přistupovat stejně snadno jako k dokumentům na síťovém disku?
 • Podpora SharePoint protokolu v Alfresco umožňuje integraci s  MS Word, MS Excel a dalšími částmi MS Office?
 • Technickým ředitelem a jedním ze zakladatelů společnosti Alfresco je John Newton, který v devadesátých letech zakládal, designoval a vedl vývoj řešení Documentum?
 • K největším referencím Alfresco v rámci ČR patří T-Mobile?

Pokud vás problematika Alfresco DMS a efektivního řešení Řízené dokumentace zajímá, můžete si přečíst článek Jak na řízenou dokumentaci?