OnlioISO 9001:2008 certified

15. 4. 2013 Onlio Atlassian Expert Partner pro ČR a SR

vydalo článek o novinkách JIRA a dalších od Atlassian

11. 3. 2013 DMS a datové schránky

článek o dalším příkladu, jak získat z DMS maximum

1. 10. 2012 Článek o řešení JIRA, modulech JIRA a Confluence

"Jak snadno řídit, plánovat a analyzovat projekty? Díky software JIRA je to možné"

27. 9. 2012 Nasazení řešení JIRA v praxi

"Řiďte, plánujte a analyzujte projekty s přehledem díky JIRA"

27. 9. 2012 Řízená dokumentace a její praktické využití

"Document Management System představuje moderní trend v práci s dokumenty"

14. 9. 2012 Nový článek na téma Document Management System

"Co je Document Management System, čemu pomůže a proč jej používat?"

30. 6. 2012 Alfresco - Open source

Systémy pro management elektronických dokumentů jsou v posledních letech všeobecně uznávanou potřebou pro všechny organizace.

25. 5. 2012 ISO a elektronické dokumenty

Pro naprostou většinu podniků je v současné době nezbytné zvyšovat kvalitu a efektivitu při současném snižování nákladů.

9. 3. 2012 Atlassian JIRA 5 nejen pro vývojáře

Uživatelsky přívětivý software, široce konfigurovatelný a rychlý

2. 12. 2011 Atlassian JIRA umí i business procesy

O hlídání termínů pro plnění úkolů, výkazech práce a plánování kapacit

20. 10. 2011 Etický kodex sociální sítě

Etický kodex sociální sítě definuje pravidla komunikace v sociálních médiích, jejichž dodržování je dobrovolné, ale pro úspěšnou obchodní komunikaci jsou považovány za závazné.

1. 9. 2011 Jak na řízenou dokumentaci?

O doporučovaných technologií DMS, o možnostech workflow i o očekávaných nákladech.

11. 8. 2010 Úkolování a vykazování práce nejen v IT firmě

Když si píchneš, tak jsi v práci, a nebo ne? CO se má udělat, KDY se to má udělat, stanovit PRIORITU s jakou se to má udělat, KDO to má udělat, ODHAD PRACNOSTI a KOMU to má odevzdat. Reagovat na připomínky k front-endu aplikace na screenshotu umístěním v JIRA jde přeci i z notebooku v zahradním altánku :)

23. 4. 2010 Virální marketing

Jak z uživatele udělat reklamní médium.

10. 3. 2010 Google Analytics - Automatické zasílání reportů e-mailem

Stručný rychlý návod jak nastavit automatické zasílání reportů z Google Analytics e-mailem.

17. 2. 2010 Základy SEO ve třech krocích

V tomto krátkém průvodci se pokusíme nastínit základní techniky SEO, které jsou obecné a měly by ve většině vyhledávačů mít pozitivní dopad.

1. 6. 2009 Reklama v době krize

Pokud se firma rozhodne snížit své výdaje, její možnosti jsou omezené. Navíc každé snižování nákladů na určitou firemní činnost sebou nese jistá rizika. Snižování platů, investic do technologií, nových produktů, či údržby se může rovnat firemní sebevraždě. Ale již nyní mnohé firmy zastavují naplánované projekty a přehodnocují strategie. Důvodem je obava z krize a snížení firemních zisků. Firmy reagují, jako mnozí běžní občané, kteří, ač mnohé recese ještě nezasáhla, snižují preventivně své výdaje a snaží se připravit na hubená léta. A neradostným vítězem na snížení výdajů se obvykle stává rozpočet na marketing a reklamu. Následující článek se bude zaměřovat na možné dopady a změny v oblasti reklamních médií, které toto snižování může zapříčinit.

18. 2. 2009 Psychologie barev - Dokončení

Symbolika barev v různých kulturách.

11. 2. 2009 Psychologie barev - Symbolika barev

Přestože se individuální vnímání jednotlivých barev a jejich odstínů u jednotlivých lidí velmi odlišují, při empirických výzkumech preferencí barev docházejí vědci k výsledkům, které mají obecnou platnost. Podle Maxe Lüschera (1969), který nejvíce rozpracoval významy barev, jsou jejich obecné významy, platné pro většinu populace, následující:

4. 2. 2009 Psychologie barev - Úvod

Už anglický vědec Sir Isaac Newton ve svém zkoumání v roce 1666 objevil fenomén, ve kterém když světlo projde přes skleněný hranol, tento pouhý bezbarvý paprsek, který jinak nevidíme, se rozdělí do všech nám známých viditelných barev. Další experimenty pak ukázaly, že tyto světelné efekty a barvy se můžou vzájemně kombinovat. Například červené světlo dohromady se žlutým vytváří oranžový odstín.

28. 1. 2009 FCKeditor versus TinyMCE

Tvůrci webových redakčních systémů často stojí před rozhodnutím, jakým způsobem umožnit redaktorům, nevybaveným znalostí HTML kódování, vkládat do webů přehledně zformátovaný text, jehož kód bude zároveň validní. Vývojář v tuto chvíli pravděpodobně sáhne po jednom ze dvou nejznámějších open source wysiwyg editorů, určených pro editaci webu. Zkusme tedy porovnat uživatelskou přívětivost FCKeditor versus TinyMCE.

21. 1. 2009 Typografie na webu (3. díl)

Typografie na webu je oblast, kterou mnozí webmasteři, kodéři, grafici či zadavatelé internetového obsahu opomíjejí. Struktura textu, jakkoliv se to nezdá, má na výsledný dojem z webu stejný podíl jako vydařený grafický návrh. Dokonalost celku vždy závisí na jednotlivých detailech. Ukažme si jak používat různé druhy uvozovak a připravme si tabulku speciálních znaků, jejich entit a decimálních zápisů.

14. 1. 2009 Typografie na webu (2. díl)

Typografie na webu je oblast, kterou mnozí webmasteři, kodéři, grafici či zadavatelé internetového obsahu opomíjejí. Struktura textu, jakkoliv se to nezdá, má na výsledný dojem z webu stejný podíl jako vydařený grafický návrh. Dokonalost celku vždy závisí na jednotlivých detailech. Ukažme si nejčastější nešvary v psaní textu na webu.

7. 1. 2009 Typografie na webu (1. díl)

Typografie na webu je oblast, kterou mnozí webmasteři, kodéři, grafici či zadavatelé internetového obsahu opomíjejí. Struktura textu, jakkoliv se to nezdá, má na výsledný dojem z webu stejný podíl jako vydařený grafický návrh. Dokonalost celku vždy závisí na jednotlivých detailech. Ukažme si jaká je čitelnost textových bloků a vhodná volba velikosti fontu písma.

12. 11. 2008 Správa webu

Správu webu ve firmách a institucích mají v popisu práce lidé, co jsou k webu systémově nejblíže, tedy PR specialisté, asistentky, sekretářky nebo tiskoví mluvčí, méně často IT pracovníci. Ideální správce však potřebuje mít znalosti jak z marketingu, tak trochu i SEO, HTML a popřípadě jiných prostředků publikace. Tento článek chce upozornit na body, které je dobré mít při správě webu na paměti. Je potřeba si uvědomit, že správce webu přímo ovlivňuje, jaký dojem na návštěvníka stránek a tady potenciálního klienta web udělá, zda se na nich bude cítit dobře a neuteče dřív, než se stránka stačí celá zobrazit.

5. 11. 2008 Formuláře Google Docs

Pořádáte například průzkum u klientů nebo třeba jen firemní večírek a chcete znát názor konkrétní skupiny lidí. Jinými slovy, je potřeba posbírat data. Asi by bylo možno všechny oběhnout s tužkou a blokem, případně rozeslat e-maily s otázkami a doufat, že se vám vrátí relevantní odpovědi, které si vyžádají čas na zpracování a vyhodnocení. Pokud nemáte MS Office nebo intranet, nabízí se řešení od firmy Google - Formuláře v Google Docs.

29. 10. 2008 Jak vybrat tu nejlepší nabídku? Cena a grafický návrh

Všichni ten problém známe – jak mezi nabídkami vybrat tu správnou, abychom se vyhnuli všem nepříjemnostem, o kterých slýcháváme od známých nebo čteme v novinách? Na trhu je mnoho společností, které nabízí určitý typ služeb a vybrat mezi nimi je nelehký úkol. Vždy se rozhodujeme na základě několika kritérií, které mají při rozhodování různou váhu.

22. 10. 2008 Komentování PDF - připomínkování grafiky

Také se Vám stává, že Vám přijdou e-mailem připomínky ke grafickým návrhům a vy se v nich prostě nemůžete vyznat? Pokusíme se Vám poradit, jak ušetřit čas a nervy při elektronické komunikaci. Naučíme Vás komentování PDF pomocí PDF XChange Viewer.

15. 10. 2008 Photosynth - virtuální procházka vašimi fotkami

Líbilo by se Vám umožnit Vašim přátelům projít si Váš nový byt, prohlédnout si právě koupený sporťák nebo se projít v místech, kde jste byli na dovolené? Tohle všechno je díky Photosynthu možné. Technologie Photosynth umožňuje pomocí velkého počtu fotografií místa nebo objektu vytvořit virtuální prostor, kterým pak můžete procházet a prohlížet si scénu.

8. 10. 2008 web 3.0

Web 3.0 již nemá problém s existencí, předchozí verze mu vyšlapala cestičku, jen zatím není ustálen názor, co vlastně to je. V případě vývoje pojmu web 3.0 osobně již neočekávám velkou flame war (příliš ohnivá diskuse). Každá rada bude drahá, obrazně i finančně, protože zajistí přísun dalších peněz obchodníkům, zaplacenou práci konzultantům a vývojářům a když se to povede, pak i klientům a nebude se tolik hledět ani na budget marketingu.