OnlioISO 9001:2008 certified

Šance pro děti opět rozzáří dětské úsměvy

Světová agentura Reuters společně s partnery, ke kterým patří i Onlio, spouští již druhý ročník charitativního projektu Šance pro děti. Díky loňskému úspěchu, který tento projekt v podobě neveřejné on-line aukce 100 vybraných fotografií reportérů Reuters zaznamenal, se partneři projektu rozhodli uspořádat tentokrát aukci veřejnou a získat tak více finančních prostředků.


Aukce fotografií, mapujících celosvětové události poslední doby, bude zahájena 16. dubna 2008 ve 12 hodin. Fotografie mohou zájemci dražit prostřednictvím serveru www.sanceprodeti.cz po dobu třech týdnů, tedy do 7. května 2008 do 12 hodin.


Výtěžek z fotoaukce bude věnován Dětskému domovu Charlotty Masarykové na Zbraslavi, který upotřebí finanční prostředky na rehabilitační přístroje pro postižené děti do nově budovaného rehabilitačního centra v areálu dětského domova. Organizátoři by zároveň rádi umožnili dětem (včetně postižených) pobytový zájezd u moře a Kojeneckému ústavu a dětskému domovu ve Dvoře Králové nad Labem. Ten získané prostředky použije na vybavení nově přistavované části dětského domova, na zlepšení a upevňování zdravotního stavu dětí například pobytem na horách, návštěvami solné jeskyně či canisterapiemi, popřípadě zajistí dětem pokračování výuky plavání. Pokud se v rámci aukce podaří vydražit částku vyšší než 500 000 Kč, poputuje část výtěžku ještě do Krajského dětského domova pro děti do tří let v Aši. Tento dětský domov použije finanční prostředky především na zajištění péče fyzioterapeuta těžce handicapovaným a zcela nepohyblivým dětem a osobám se zdravotním postižením. Nejstarší děti by odcestovaly na týdenní pobyt v Krkonoších a potřebný by byl i vícesedadlový automobil pro zařízení v Karlových Varech.

16.04.2008

Seznam dalších článků