OnlioISO 9001:2008 certified

Nový web a kvízová hra pro Ekocentrum Brniště

Ekocentrum Brniště je vzdělávácí centrum, které nabízí výukové programy převážně v oblasti ochrany přírody, ale i odpočinkové aktivity pro děti i dospělé. Provozovatelem centra je Podralský nadační fond ZOD, náš dlouhodobý klient, který za námi přišel s požadavkem vytvoření webové prezentace centra.

Webík ekocentrumbrniste.cz je vytvořen na ozkoušeném a uživateli klienta velmi dobře známém systému CMS Aladin určenému pro evidenci obsahu internetových stránek.  

 

Jako další jsme pro Ekocentrum vytvořili aplikaci Kvízovou hru, která je určena pro pobavení a vzdělání návštěvníků centra. Vstupenkou s čárovým kódem se spustí hra na jednotlivých stanovištích (tabletech), která jsou zaměřena na pět tématických okruhů (kulturní krajina a osídlení, domestikace zvířat, zemědělská výroba, živočišná a rostlinná výroba). Hra je prioritně určena dětem, ale zahrát si mohou i dospělí, a aby otázky nebyly jednoduché, jsou v aplikaci 3 úrovně obtížnosti. 

Webové rozhraní aplikace je vytvořeno v systému Aladin, který klient používá i pro webové aplikace a dobře systém zná, proto zvládnou snadno otázky upravit nebo doplnit. 

Proti všetečným prstíkům jsme naistalovali speciální blokovací aplikaci, která zamezuje brouzdání po internetu. Jedná se přece o vzdělávací aplikaci :).

 

 

01.06.2015

Seznam dalších článků