Tabulky ala Excel v Confluence

20.06.2018 | Obchodní nebo manažerské pozice často potřebují tabulkové přehledy, rychlé výpočty bez zbytečných "kliků jinam", nekomplikovaný sběr informací nejlépe od více uživatelů na jednom místě.

Doslova mnoho radosti nejen pro projektového manažera přináší do Confluence addon Spreadsheets for Confluence.

Obchodní nebo manažerské pozice často potřebují tabulkové přehledy, rychlé výpočty bez zbytečných "kliků jinam", nekomplikovaný sběr informací nejlépe od více uživatelů na jednom místě. Tady se často dostávají do konfliktu s IT experty, kteří se snaží zajistit správná permissions a vizualizaci dat a akcí vůči nim, a nejlépe vše dát do nějakého workflow (když už na to máme Jira) a sledovat audit provedených akcí.

Zejména v přípravné fázi projektů je to ale zásadní komplikace, která může rozhodnout, zda se vůbec bude projekt realizovat. Strategická osoba potřebuje rychlost a jednoduchost "jako v Excelu", ale potřebuje ho dostat k odpovědným uživatelům a získat od nich rychle a jednoduše důležitou byť často hodně přibližnou informaci.

Pokud již máte Confluence, pak je situace o něco jednodušší, protože uživatelé jsou zvyklí vytvářet kooperativní stránky, kde společně tvoří aktuální obsah, komentují ho a dále upravují. K této vlastnosti můžeme pomocí zmíněného addonu přidat možnost tvorby tabulek "jako v Excelu", kde se např. plánuje seznam požadavků, první odhady pracnosti a ceny. Na jednom místě pak mohou zúčastněné strany (PM, analytici, vývojáři, testeři...) za sebe vyplnit čísla, která pak budou podkladem pro zadání např. "Original Estimate" do Jira, kde již bude probíhat řízené odbavení požadavku, ale to jen za podmínky, že projekt začně, proto je potřeba ta lehkost a snadnost plánování :)

Diskutovat k tématu můžete přímo v příspěvku v Atlassian komunitě CZ & SK.

Video ukázka použití https://www.youtube.com/watch?v=g0CY3AS7PcQ

Zpět