JIRA Service Desk Server 3.6

09.08.2017 | JIRA Service Desk Server 3.6 - odstranění prostojů, rychlejší řešení problémů a žádné nepřesnosti v odhadech

JIRA Service Desk Server 3.6 přináší nové funkce pro uživatelské komentáře, vylepšení SLA a nulové prostoje upgradů. Umožňuje pracovníkům jednoduše komentovat stávající úkoly prostřednictvím e-mailu, čímž přispívá k rychlejšímu toku potřebných informací. Vylepšenou čitelností SLA  zabraňuje improvizovanému odhadování pozic ve frontě a eliminuje prostoje (a to vám vrátí volno o víkendech!). To vše s nulovým zdržením z upgradů v JIRA Service Desk Data centrech.

Uživatelské komentáře

Museli jste někdy zadávat své požadavky tak, že jste je přeposílali e-mailem manažerovi ke schválení jen proto, že bylo nutné mít schválení e-mailem, protože komunikace se automaticky nepřidávala do komentářů? Nebo jste agent, který se snaží zefektivnit úkoly a snížit časovou náročnost (MTTR) a vaším snem je, že odpovědi na e-mail by se automaticky přidávali jako komentáře přímo do zadání? Díky nové funkcionalitě jsme teď umožnili spolupracovníkům komentovat stávající požadavky prostřednictvím e-mailu, což vedek k plynulejší komunikaci a následně pak k rychlejšímu řešení.

Na stránku Požadavky na e-mail jsme přidali možnost, která dovoluje administrátorovi rozhodnout, zda povolí přístup externím uživatelům, aby komentovali existující zadání prostřednictvím e-mailu. Pokud tedy máte povolení a  váš  Service Desk umožňuje veřejnou registraci, váš komentář přidáme. Pokud je veřejná registrace zakázána, e-mail ignorujeme. Také agentům jsme usnadnili přidávání spolupracovníků jako účastníků na úkolu, takže teď stačí kliknout na odkaz "Sdílet tento požadavek", který se nachází v zobrazení na stránce.

Aktualizace bez prostojů

Funkce datového centra eliminují neplánované výpadky pomocí aktivního klastrování a obnovení po havárii. Co ale plánované prostoje na upgrady a údržbu aplikací? Pokud máte nepřetržitý pracovní provoz, bývá téměř nemožné plánovat prostoje tak, aby nenarušili plynulý chod firmy. A to je přesně ten důvod, proč mnozí správci dělají upgrady a údržbu v noci nebo o víkendech. Když ale budete mít  nulové prostoje při upgradech můžete eliminovat veškerá zpoždění a mít opět volné víkendy.

Během typického upgradu v datovém centru JIRA Service Desk administrátoři najdou všechny nody a pak je přivedou jeden po druhém zpět na novou binární verzi. Nody jsou odebrány všechny najednou a pak jsou přenášeny jednotlivě do nového binárního souboru. Po přenesení posledního nodu je databáze připravena k upgradu. A to nejlepší? Vzhledem k tomu, že nody se nepřetržitě přenáší, administrátoři nemusí systém odpojovat a uživatelé mohou pokračovat v práci bez přerušení.

Abychom byli schopni zajistit hladký a nepřerušovaný upgrade, tak jsme rozšířili monitorovací data o stavu clusteru. Upgrade bez prostojů znamená, že je můžete provádět častěji. Díky tomu získáte nejnovější bezpečnostní záplaty, opravy chyb a samozřejmě nové funkce pro váš tým a to vše daleko rychleji.

Podívejte se na svůj podnik v širším měřítku! Servisní centrum JIRA Service Desk data centrum je samosprávné řešení nabízející snadnou dostupnost a rychlé obnovení v případě havárie, takže žádný úkol nezůstane nevyřešený.

Vylepšení SLA

Měli jste někdy SLA požadavek delší než několik dní a strávili jste příliš mnoho času snahou převést SLA z hodin na dny, týdny nebo dokonce měsíce? Teď už to dělat nemusíte. Vytvořili jsme časovače SLA, které jsou pro lidi čitelnější a umožňují zobrazovat zbývající čas v pracovních měsících, týdnech a dnech. Takže nyní můžete své úkoly lépe organizovat a nejprve pracovat na nejdůležitějších věcech.

Správa úrovně projektu

Ve službě JIRA Service Desk Server 3.5 jsme administrátorům projektu umožnili za určitých podmínek upravovat pracovní postupy. Nyní jsme správcům přidali detailnější kontrolu oprávnění administrace a další výhody. Po odsouhlasení rozšíření oprávnění jim bude (pro přidružené projekty)  povoleno upravovat pracovní tok a upravovat obrazovky projektu.

PS: Rozšířená možnost správy projektu je povolena ve výchozím nastavení. Pokud jste administrátor JIRA, můžete ji deaktivovat výběrem položky> Problémy> Schémata oprávnění a následným výběrem příslušného schématu, který chcete upravit.

Jste připraveni odstranit prostoje, vyřešit rychleji problémy a přestat dělat nepřesné odhady? Přečtěte si poznámky k verzi JIRA Service Desk Server 3.6, spusťte bezplatnou zkušební verzi datového centra JIRA Service Desk nebo jděte rovnou do upgradu stisknutím tlačítka Upgrade me! níže.

UPGRADE ME!


Pro další informace o novinkách Atlassian a JIRA sledujte web www.myJIRA.cz.

Diskutujeme také na LinkedIn ve skupině Atlassian komunita CZ & SK.

V případě dotazů se obraťte na atlassian_zavináč_onlio.com nebo na tel. +420222744766


Petra Dvořáková

Zdroj:

https://www.atlassian.com/blog/jira-service-desk/jira-service-desk-server-3-6, JIRA Service Desk Server 3.6 – Eliminate downtime, resolve issues faster, and stop guesstimating, June 29, 2017, Aimie Smith

Zpět