Propojujte s JIRA stránky v Confluence

04.07.2017 | Jak propojit stránky v Confluence s issues v JIRA

Přes 50 % uživatelů Jira Software využívá při vývoji software také Confluence- zatímco vývojáři se pohybují převážně v JIRA, zbytek businessu žije právě v Confluence- kde lidé společně debatují nad požadavky, dokumentací, marketingovými plány, sales reporty a dalšími věcmi.

Propojení technických a netechnických týmů obsahuje další přidanou hodnotu, stejně tak, jako integrace JIRA s Confluence to napomáhá tomu, aby dané projekty byly rychleji a efektivněji odbaveny.

Zde je sedm způsobů, jak můžete ze spojení JIRA a Confluence dostat více.

7 cest jak na lepší integraci JIRA a Confluence

JIRA sama o sobě je mocný nástroj ke správě projektů od jejich počátku až do konce, ale kolem projektů se vede obvykle také dost diskusí, zejména ohledně plánování- a díky tomu je velice důležité to, co nabízí Confluence- díky ní zůstanou diskuse transparentní, a navíc při integraci s JIRA lze vytvářet globální přehledy.

Automatické odkazy

Kdykoliv je JIRA zmíněna na stránce v Confluence, za pomocí makra „JIRA Issue“ se automaticky vytvoří odkazy i v JIRA- a to odkazy na danou stránka, kde je issue zmíněno. Této vlastnosti lze využít typicky např. pro knowledge base- pře zmíněné odkazy se lze z JIRA dostat přímo na danou stránku v Confluence.

Ad-hoc odkazy

Vytvářet odkazy mezi JIRA issue a stránkami v Confluence lze také pomocí dialogu „link“ přímo v JIRA.

Vestavěná issue pomocí „copy-paste“

Autoconvert umožňuje vytvářet spousty reportů z issue, backlogů a úkolů stejně tak jednoduše, jako je využítí copy & paste.

Díky propojení JIRA a Confluence je možné využívat vkládání libovolných issue klíčů anebo URL adres přímo do editoru stránek a ty se následně automatizovaně převedenou na JIRA Issue macro.

Tip: Podporovaného obsahu, který lze přímo do Confluence vkládat je spousta- např. odkazy na youtube se automaticky převedou na youtube video

Vytvoření nového issue od začátku

Copy, paste, copy, paste- nuda? Ano, to je. Nikdy nekončící přepínání mezi dvěma platformami nám ztrácí cenný čas, během kterého můžeme dělat věci, které jsou důležitější.

Minimalizujte čas na přepínání kontextu mezi JIRA software a Confluence tím, že vytvoříte issue přímo z Confluence- k tomu slouží ikona Jira software, která se objevuje nad výběrem textu.

Zobrazte JIRA data v grafech

Milujeme blueprinty, které usnadňují život a pomáhají nám pracovat rychleji. Blueprint pro JIRA reporting je obzvláště užitečný, protože umožňuje vývojářům vytvářet ad-hoc reporty v Confluence tak, aby co nejlépe zachycovaly aktuálně řešené release produktu, které jsou trackovaný v JIRA.

Tyto reporty poskytují transparentnost a souhrnný přehled vzhledem k aktuálnímu vývoji produktu.

JIRA report blueprint v sobě zahrnuje makro JIRA chart, které vykresluje projekty a issue jako koláčový graf na dané stránce v Confluence.

Pečujte o dohledatelnost obsahu v Confluence

Confluence automaticky nabízí jednotný a dynamický pohled na všechny sprinty, epicy a issue, které se vztahují ke konkrétní stránce anebo jsou přímo vloženy na dané stránce- klikem přímo na daný element- sprint, či epic anebo jen issue se dostanete přímo do JIRA, kde lze nalézt další informace.

Vytvářejte issue z textu s instrukcemi

Administrátoři prostoru v Confluence mohou do šablon stránek vložit text s instrukcemi skrze editor šablon, ten může popisovat, k čemu má daná stránka sloužit.

Text s instrukcemi je užitečný- zmizí, jakmile ho uživatel přepíše a následně když po uložení stránky již není nadále viditelný- takže stránka do budoucna poskytuje pouze čistý obsah. Využívejte potenciálu tohoto textu i ve vlastních šablonách.

Jakmile vyberete editor šablon, můžete i v něm využívat přepínače pro @mention, JIRA makro a další- a tak můžete vytvářet issue v JIRA přímo z Confluence.

Confluence může nabídnout referenční zdroj pro softwarovou dokumentaci, sloučí týmy na jedno místo, a tak podporuje rychlejší shiping produktu. Tím, že zanesete JIRA issues přímo do dokumentace zajistíte menší nutnost přepínání kontextu a tím pádem i zmatků- vždy bude jasně dáno, co se kde najde.

Zjistěte více o propojení JIRA a Confluence


Pro další informace o novinkách Atlassian a JIRA sledujte web www.myJIRA.cz.

Diskutujeme také na LinkedIn ve skupině Atlassian komunita CZ & SK.

V případě dotazů se obraťte na atlassian_zavináč_onlio.com nebo na tel. +420222744766


Pavel Novák,
Java Developer

Zdroje:

Zpět