5 příznaků toho, že jste připraveni pro Confluence Data Center

23.06.2017 | S nárůstem využívání přichází potřeba lepšího výkonu- od toho je tu Confluence Data Center

Pro spoustu zákazníků přichází čas, kdy na jejich toulkách po Confluence vyžadují více, než může nabídnout varianta single-server. Jak se zvětšuje velikost obsahu, který je v organizaci generován, stávají se používané aplikace kritickým místem pro úspěch společností- to nazýváme „tipping point“.

Přichází čas, kdy organizace přemýšlejí o přechodu na active-active cluster prostředí, to nabízí vysokou dostupnost a podporuje scaling výkonu- stejně jako řada produktů s označením Data center.

 • Často nastává problém, že se diskuse o upgrade systémů vede až příliš pozdě, obvykle v důsledku nějakého incidentu.

Nashromáždili jsme 5 příznaků, které vám pomohou posoudit, zda je vaše společnost připravena pro přechod ze serverové Confluence Server na verzi Confluence Data Center.

Data Center je řada produktů Atlassian (Confluence, JIRA Software, JIRA Service Desk, Bitbucket) určená speciálně pro zákazníky, kteří pracují na kritických pozicích.

Data Center poskytuje příjemné prostředí a funkce, na které jsou uživatelé již zvyklí z ostatních produktů- to zahrnuje flexibilitu deploymentu, škálovatelnost, vysokou dostupnost a vylepšenou autentizaci a procesy kontroly.

Rychlý a neočekávaný růst uživatelů Confluence

Možnosti vytvářet cokoliv dělá Confluence atraktivní pro všechny týmy, to přispívá velkému zájmu. To má ale někdy za příčinu potřebu nárůstu výkonu celého systému- pokud se výkon nedodá, může to vést ke snížení výkonu celého subsystému a dokonce až k jeho výpadku.

 • Nárůst potřeby výkonu bývá obvykle přirozený anebo předvídatelný
 • S Confluence Data Center lze přidávat uzly do clusteru - takže je velice snadné systém škálovat dle aktuálních potřeb

Práce se zastaví, když Confluence nefunguj

Confluence je pro mnoho společností jediným zdrojem znalostí a dokumentace- díky tomu se pro týmy stává nezbytným nástrojem.

 • Neočekávané výpadky neudržují produktivitu a mohou proces vývoje úplně zastavit.
 • S datovým centrem Confluence lze seskupit více serverů pro nepřerušený přístup bez výpadků
 • v případě neočekávaného selhání hardwaru, systém poběží dále a bude na něm možné dále pracovat

Manažerské týmy a Confluence

Když mluvíme o tom, že je Confluence významná pro společnosti a jejich projekty, je také důležité říci proč- u mnoha firem je to dostupnost 24/7 anebo se může jednat o práci, která ovlivňuje společnost jako celek a ne pouze tým.

Představte si, že řídící týmy řeší rebrand kampaň celé společnosti a na všem spolupracují právě v Confluence- v tomto případě jsou prostoje a výpadky nepřípustné.

 • Pokud řídící týmy využívají Confluence, není na místě otázka „Přesuneme se na Confluence Data Center?“, ale otázka „Kdy se přesuneme do Confluence Data Center?“.

Neexistuje žádný plán obnovy po pádu Confluence

Pokud všechny vaše týmy pracují v Confluence, nemůžete si dovolit, aby se cokoliv pokazilo.  Když využijete clustering, budete mít možnost failover v případě, kdy jeden uzel v clusteru selže.

Co se stane, když dojde k selhání celého webu?

S Confluence Data Center je k dispozici pokrytí celého scénáře recovery procesu. Přes failover je zde možnost cold standby instance s replikacemi databáze a úložištěm dat.

 • Confluence Data Center zajišťuje, že věci fungují dále.

Ať už jste nováčkem, který navrhuje a implementujete recovery scénář anebo chcete vylepšit stávající řešení, Confluence Data Center je jediným způsobem, které je podporované Atlassian, a to, které vás okamžitě vrátí na nohy.

Confluence je orientována na zákazníka

U software jako je Confluence je nutné, aby běžela hladce.

Většina týmů chápe hodnotu správného nástroje pro danou úlohu bez ohledu na cenu, takže když mluvíte o využívání Confluence pro dokumentaci zaměřenou na veřejnost, není a nemůže zde být prostor pro chyby.

 • Pokud dojde k výpadku, uživatel může být frustrován
 • Nebude možné najít řešení problémů
 • Řešení problémů se oddálí

Dosáhla vaše společnost tipping point?

Přesun na Confluence Data Center je velkým rozhodnutím, ale pokus se některý z těchto signálů slučuje s tím, co vidíte ve vaší organizaci, je čas rozpoutat diskusi o přechodu.

Vyzkoušejte Confluence Data Center


Pro další informace o novinkách Atlassian a JIRA sledujte web www.myJIRA.cz.

Diskutujeme také na LinkedIn ve skupině Atlassian komunita CZ & SK.

V případě dotazů se obraťte na atlassian_zavináč_onlio.com nebo na tel. +420222744766


Pavel Novák,
Java Developer

Zdroje:

Zpět