Bitbucket Server 4.13 nově přináší in-browser editace a mnoho dalšího

06.03.2017 | Bitbucket Server 4.13

Zjednodušit, zefektivnit, vylepšit. To jsou nejčastěji skloňovaná slova, která používáme v souvislosti s plánováním do budoucna. Snažíme se mít vše co nejvíce zorganizované, dělat je efektivněji a s větším soustředěním. I v Bitbucket týmu společnosti Atlassian se snaží věci co nejvíce zjednodušit a díky tomu byla v lednu tohoto roku vydána nová verze Bitbucket pro server.

Editace souborů přímo v prohlížeči

Oprava překlepů, editace README souborů a další drobné úpravy mohou někdy vzhledem k povaze změny vyžadovat poměrně velké množství kroků. Jako první musíte lokálně naklonovat repozitář a provést danou změnu, kterou následně odešlete zpět do Bitbucket. A pokud je to potřeba, následuje vytvoření pull requestu. Než se nadějete, oprava překlepu vám zabere 5 až 10 minut. Pro ty, kteří nedisponují prostředky pro provedení změny lokálně (například pokud doc writer nemá instalovaný Git), může jít o časově náročnou záležitost.

Společnost Atlassian v nové serverové verzi Bitbucket a Data Centre 4.13 tento proces výrazně zjednodušila – soubory lze nyní editovat přímo v Bitbucket. Editor vám s úpravou pomůže tak, že předvybere syntax v závislosti na typu souboru, umožní přidávat commity a nabídne možnost vytvoření pull nebo push requestu. Není nutné pracovat na lokální úrovni a jednoduché změny aplikujete výrazně rychleji.

 

 

Jednoduché vyhledání souvisejících úloh v JIRA

Co se týče integrace Bitbucket a JIRA Software, přišel tým Atlassian za posledních několik let s mnoha vylepšeními. Funkce jako jsou chytré commity, embedded issue information (vestavěné informace o úlohách), nebo development panel (vývojářský panel) v JIRA výrazně zvyšují viditelnost a šetří čas. Vydání nové verze Bitbucket 4.13 přináší zefektivnění integrace JIRA a Bitbucket, které se společnost Altassian dlouhodobě věnuje. Skrze uživatelské rozhraní Bitbucket byly modifikovány klíče k úlohám v JIRA tak, aby fungovaly jako hypertextové odkazy do JIRA. To umožňuje lehčí vyhledávání a ponoření se do souvisejících úloh. Na klíče lze nyní klikat v commitech, titulcích pull requestů a v názvech branche.

 

 

Zabudovaná podpora SAML 2.0 v Bitbucket Data Center

Pro administrátory, kteří by si rádi zjednodušili správu uživatelů v Bitbucket Data Center je v nové verzi k dispozici out of the box podpora jednotného přihlašování do SAML 2.0. Podpora SAML se integruje do stávající infrastruktury a poskytuje vývojářům bezpečné a bezproblémové přihlašování. Práce s jediným uživatelským jménem a heslem administrátorům zajistí rychlejší přístup k nástrojům a také výrazně menší počet požadavků na resetování hesla.

Součástí je i podpora širokého spektra poskytovatelů nástrojů pro identity managemet, jako jsou Okta, OneLogin, Azure, Active Directory (ADFS), Bitium nebo PingOne.

 

Upgradujte na novou serverovou verzi Bitbucket 4.13

Usnadnění a urychlení práce je vítané kdykoli. Postupná vylepšování někdy pomalu, ale jistě zefektivňují práci. Ušetřený čas, který jste dříve trávili přepínáním mezi nástroji, hledáním hypertextových odkazů, nebo neustálým bojem s hesly, teď budete moci díky nové verzi Bitbucket 4.13 využít na důležitější úkoly, které vyžadují vaši pozornost.

Rozhodně to ale není vše. V nové serverové verzi Bitbucket 4.13 byly například identifikovány oblasti, které pomáhají snížit využívanou paměť. Nejnovější verze Bitbucket tak spotřebovává méně paměti než kterákoli předchozí verze Bitbucket 4.x. Seznam vylepšení a oprav je k dispozici v oficiálních poznámkách k vydání nové verze.

 

Zdroj: http://blogs.atlassian.com/2017/01/bitbucket-server-4-13-in-browser-editing-and-more/

Pro lokální podporu neváhejte kontaktovat odborníky na produkty Atlassian ve společnosti Onlio.

Pro další informace o novinkách Atlassian a JIRA sledujte web www.myJIRA.cz.

Jsme na LinkedIn – sledujte nás www.linkedin.com/company/onlio nebo skupinu Atlassian komunita CZ & SK na url https://goo.gl/uZXYTX.

V případě dotazů se obraťte na obchod_zavináč_onlio.com nebo

na tel. ČR +420222744766 / tel. SR +421233889033 / atlassian_zavináč_onlio.com.

Za team Atlassian v Onlio,                                                                                                                                   

Tereza Šafránková,

Marketing Specialist

Zpět