Novinky v Bitbucket Server 5.1- podpisy commitů, odstraňování pull requestů a další

03.07.2017 | Novinky v Bitbucket server 5.1

Minulý měsíc Atlassian oznámil počátek seriálu Bitbucket Server & DC 5.x - s cílem podpory klientům úspěchu v DevOps- dnes se specializujeme na hledisko managementu DevOps a zjednodušení správy vývojových nástrojů pomocí BitBucket Server a Data Center 5.1.

Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli o podpisech commitů (tzv. GPG signed commits), možnosti odstraňovat pull requesty a dalších schopností, které produkt ve verzi 5.1 poskytuje.

Podpisy commitů

Pro ty, kteří praktikují DevOps se stal Git preferovaným systémem pro version control, je rychlý a flexibilní, ale bez nástrojů, jako je Bitbucket se poměrně složitě spravuje. Pro ty organizace, které se potřebují držet striktních politik a mít vše pod kontrolou a správou je zde Bitbucket- který již dnes nabízí restrikce na merge kódu a tzv. funkce hooks.

Dnes přidáváme další vylepšení- verify commit signature hook, který vrací všechny požadavky, které nejsou podepsány daným klíčem GPG- toto spárování commitu s kódem pomocí hooku zajistí, že všechny commity v Bitbucket jsou ověřené a bezpečné. Chcete-li se dozvědět více, jak pracovat s těmito hooky, podívejte se do příručky „repository hooks guide“.

Odstranění pull requestu

Další velice poptávanou funkcionalitou k workflow pro pull requesty je možnost jejich odstranění.

Již se vám někdy stalo, že jste vytvořili pull request omylem? Našli pull request, který je zastaralý a dnes již irelevantní? V Bitbucket server 5.1 máte možnost tyto pull requesty kromě zamítnutí i mazat- tím docílíte čisté historie projektu a kódu. 

Mazání pull requestů je v základním nastavení povoleno pro jejich autory a také administrátory repozitářů.

 

Vylepšené hledání

Minulý rok jsme do Bitbucket server přidali možnost vyhledávání v kódu- to umožňuje kolegům prohledávat napříč všechny repozitáře, které jsou v Bitbucket uloženy.

Pro ty týmy, které využívají ve velké míře možnost forkingu- čili větvení kódu, může proces vytváření indexů pro vyhledávání zabrat dost místa na disku. V bitbucket 5.1 je zavedena nová možnost, kdy mají administrátoři schopnost jednoznačně povolit anebo zakázat, co vše má být obsahem indexů- a tak řídit zabrané místo na disku.

Jako další věc jsme aktualizovali Elasticsearch guide pro zákazníky Data Center, takže poskytuje další informace pro nasazení.

Bitbucket Server 5.1 si můžete stáhnout zde

Ještě jedna věc- v Bitbucket můžete pokrýt základy projektů a umožnit administrátorům řídit a konfigurovat položky jako modely větvení, oprávnění a další.

Chcete-li se dozvědět více o vylepšení v Bitbucket server 5.1, podívejte se na release notes produktu.


Pro další informace o novinkách Atlassian a JIRA sledujte web www.myJIRA.cz.

Diskutujeme také na LinkedIn ve skupině Atlassian komunita CZ & SK.

V případě dotazů se obraťte na atlassian_zavináč_onlio.com nebo na tel. +420222744766


Pavel Novák,
Java Developer

Zdroje:

Zpět