Plánujeme s Tempo Planner, 2.

04.04.2016 | Časové osy programů

Věděli jste, že s Tempo Planner můžete sledovat při práci hned několik týmů najednou? S tím vám pomůže tzv. programové plánování. Zde je jak:

Kde se nachází?

„Plánování na Program" sjednocuje práci a kapacity několika týmů, kterým mohou vedoucí plánovat práce. Na osy se dostanete tak, že nejprve vyberete Tempo menu a v něm „Program planning“.

Uvidíte výchozí pohled: nástěnku programu. Vpravo nahoře kliknete na tlačítko Timeline – časové osy.

Osa „Program teams“

Teams zobrazuje, jak jsou na týmy rozdělené iterace a sprinty. Obojí zde můžete vytvářet a editovat – a vidět, kdy ještě máte volné kapacity. Týmy se nachází vlevo (GreenCloud Wikkieea, GreenCloud Tango, and GreenCloud Azome). Osy jsou dvě: „Program projects“ a „Program teams“. Výchozí je „Program teams“, ale na „Program projects“ snadno přejdete tlačítkem v levém horním rohu.

Novou iteraci vytvoříte kliknutím na den, kdy má začít, a tažením na den, kdy má skončit. Poté se otevře okno „Create iteration“, kde iteraci přiřadíte k projektu, přidáte k ní popisek a případně upravíte její začátek a konec.

Osa „teams“ je dostupná po měsících, týdnech i dnech. Jiný "program" vyberete klikem na šipku vedle názvu programu, který právě prohlížíte (GreenCloud Product Development).


A tak uvidíte všechny iterace, které se týkají týmů ve vybraném programu, a budete podle toho moci plánovat.

Osa „Program projects“

Tato osa ukazuje po projektech seřazené verze a epicy, jež si tu také můžete vytvářet. Manažeři a vedoucí uvidí mapu chystaných verzí, které si budou moci měnit dle potřeby. Vlevo vidíte projekty v programu (Internal, Azome, Wikkkieea Cloud, and Tango OnDemand). 

Podobně jako novou iteraci vytvoříte novou verzi klikem a tažením na dny. Otevře se vám okno „Create Version“, kde jí dáte jméno a popis včetně upřesnění začátku a konce.

Pokud v levém panelu vyberete jeden z projektů, objeví se pod ním epicy, které obsahuje. U některých se objeví modré políčko v den, kdy má epic „Due date“. Pokud due date nemá, ale verzi ano, uvidíte ji na release date verze. Pokud nemá epic ani due date, ani verzi, zobrazí se u něj nápis „Epic has no due date.

Osa „program project“ slouží vedoucím jako projektová mapa všech verzí, kam mohou zadat i nové. Takto vždy budete znát aktuální stav toho, na jaké verzi pracujete.

A takto spravujete několik týmů najednou – skrz časové osy. Sledujte naše příspěvky o Tempo aplikacích a dozvíte se další tipy a triky.

Vyzkoušejte si Tempo Planner zdarma

Zdroj: http://blog.tempo.io/2015/tempo-planner-tip-of-the-month-managing-your-programs-with-tempo-planner/

Pro lokální podporu neváhejte kontaktovat odborníky na produkty Atlassian ve společnosti Onlio.

Pro další informace o novinkách Atlassian a JIRA sledujte web www.myJIRA.cz.

Jsme na LinkedIn – sledujte nás www.linkedin.com/company/onlio nebo skupinu Atlassian komunita CZ & SK na url https://goo.gl/uZXYTX.

V případě dotazů se obraťte na obchod_zavináč_onlio.com nebo

na tel. ČR +420222744766 / tel. SR +421233889033 / atlassian_zavináč_onlio.com.

Za team Atlassian v Onlio,

Kamil Beer,

JIRA Consultant

Zpět