Portfolio for JIRA, 3

08.02.2016 | Jak pomůže aplikace projektovému manažerovi?

Vítejte ve třetím příspěvku o používání Portfolio for JIRA. Posledně jsme řešili, jak aplikaci využije vedoucí vývoje k plánování kapacit a k prohlížení stavu prací. Nyní se podíváme na výhody aplikace pro projektové manažery (PM) při spojení s týmy.

Úkol PM spočívá v tom, aby splnil všechny milníky a lhůty a věděl, jestli a jak se projekt blíží k cíli. Běžně řeší závislosti úloh (dependencies) – 90% potíží se týká právě jich, tak o nich musí mít přehled, ideálně v Ganntově diagramu. Pokud je vám toto povědomé, čtěte dále a dozvíte se tři tipy, jak s tím Portfolio for JIRA pomůže.

1. Co s uzávěrkami?

PM musí dodržovat termíny a tak si chystá milníky, které zaručí dokončení prací včas. Řeší, od kdy do kdy budou jednotlivé verze trvat a jaké úkoly do nich vloží. Poté je sleduje. Uveďme si příklad, kdy je backlog plný epiců a úloh a každý měsíc má PM splnit nějaký cíl.

Jak na to: Nejprve zadáte datum začátku a konce verze. Pokud máte u úloh v backlogu uvedené časové odhady (estimate) a priority, Portfolio for JIRA automaticky naplánuje úkoly do verzí. Položky s nejvyšší prioritou umístí co nejdřív, zhodnotí závislosti (viz dále), dostupnost osob a další faktory.

Dva projekty - "streamy"-(modrý a fialový) a jejich milníky

2. Jak na „dependencies“?

Jednotlivé práce na sobě mohou záviset (nejdřív uděláme A, než začneme s B) a v Portfolio for JIRA to lze snadno vyznačit. Tyto závislosti mají při plánování přednost, tedy např. pokud je položka s vyšší prioritou závislá na úkolu s prioritou nižší, jako první bude naplánován právě ten.

Ukázat si je můžete v projektové mapě, třízené po iniciativách, epicech nebo stories, po zaškrtnutí „dependencies“. Když je úloha B závislá na úloze A, konec A je zvýrazněný, stejně jako začátek B.

Závislosti – např. „New Api acc“ je podmínkou pro jinou úlohu a „Trip management“ je samo podmíněné.

3. Témata: plníte určené cíle?

PM rozděluje lidskou práci do více projektů; v tom mu pomůže záložka Témat (Themes), kde vidí, jestli způsob, jak práci přiřazuje, odpovídá firemní strategii.

Představte si Témata jako oblasti podnikání firmy. Jsou také odpovědí na otázku „Kde chceme strávit čas v dalších 6 – 12 měsících?“ a „Kolik času trávíme na X oproti Y a Z?“ Kategorizují úkoly v backlogu po barvách a jejich shrnutí poskytne nadřízeným skvělý přehled o tom, kam firma směřuje a zda to odpovídá celkovému plánu.

Přehled témat – ideální, plánovaný a reálný poměr prací

Co znamenají obrázky?

  • Target – Poměr ideálního rozdělení práce
  • Estimate – Poměr témat úloh v backlogu
  • Actual – Poměr odpracovaných hodin na úlohách v backlogu.

Vyzkoušejte si tyto a další funkce v trial verzi Portfolio for JIRA zdarma.

Přejeme úspěšné plánování!

Vyzkoušejte si Portfolio for JIRA zdarma

Zdroj: http://blogs.atlassian.com/2015/11/portfolio-for-jira-project-managers-edition/

Pro lokální podporu neváhejte kontaktovat odborníky na produkty Atlassian ve společnosti Onlio.

Pro další informace o novinkách Atlassian a JIRA sledujte web www.myJIRA.cz.

Jsme na LinkedIn – sledujte nás www.linkedin.com/company/onlio nebo skupinu Atlassian komunita CZ & SK na url https://goo.gl/uZXYTX.

V případě dotazů se obraťte na obchod_zavináč_onlio.com nebo

na tel. ČR +420222744766 / tel. SR +421233889033 / atlassian_zavináč_onlio.com.

Za team Atlassian v Onlio,

Kamil Beer,

JIRA Consultant

Zpět