Nástěnka JIRA Core

22.02.2016 | A na ní vše, co vás zajímá

Když nastartujete auto, zkontrolujete přístrojovou desku. Zjistíte, jestli máte benzín, funkční autobaterii a zda jsou i ostatní ukazatele v pořádku. Cestou do cíle si pak hlídáte: Jedete povolenou rychlostí? Nepřehřívá se motor? Je vše, jak má být?

Palubní deskou v JIRA je nástěnka (Dashboard). Slouží k všeobecnému přehledu nad projektem a zobrazuje různé typy potřebných dat.

Tip: Administrátor může upravit výchozí nástěnku (System Dashboard) tak, že všichni uživatelé uvidí stejnou.

Příprava nástěnky

Na výchozí nástěnce vidíte základní údaje o aktivitě na projektu, ale lze na ni přidat i další informace, třeba termíny úkolů nebo počet úloh po jednotlivých typech. Nástěnek můžete mít několik: každou pro jiné údaje. Když tvoříte novou, začnete výběrem šablony, jež vám nejvíce vyhovuje.

Po výběru šablony zvažte, které informace chcete vidět. Jednotlivá okna s údaji jsou tzv. miniaplikace (gadgety) – přednastavené grafy a tabulky. Každé zobrazuje jiný typ dat – úkoly v kalendáři, kolik úloh je v jakém stavu, oblíbené filtry.

Přidat si miniaplikaci je snadné: kliknete na “+ Add Gadget” a vyberte ji. Dashboard třeba pro marketing může vypadat takto:

Vlevo uvidíme data publikací článků, vpravo příspěvky ke kontrole a dole rozložení témat v koláči.

Wallboards

Každý zná fotku, kde skupina kolegů něco řeší u grafu na obrazovce. To samé jde i v JIRA; vyberete si miniaplikaci, kterou chcete ukázat, poté „Tools“ a tam „View as Wallboard“. Takto se vám gadget rozšíří na celý monitor. Miniaplikace se na obrazovce můžou i postupně střídat.

Reporty a metriky

Některé gadgety fungují i jako reporty. V případě marketingového blogu, který má jiný issue type pro každý druh článku, nám koláčový graf ukáže, kolik máme příspěvků od každého druhu. Zjistíme tak, zda jsou články dobře tématicky namíchané. Další report, “Recently Created Issues”, ukáže nově vytvořené úlohy.

Další úpravy

Dobře složená nástěnka ukáže nejen, jak se projektu daří, ale i napoví, kam by se mohl dál ubírat; je to jedenmnoha způsobů, kterak si JIRU přizpůsobit k lepší práci práci.

JIRA Core se dá uzpůsobit pro jakýkoli projekt. Vyzkoušejte si její možnosti.

Zkušební JIRA Core

Zdroj: http://blogs.atlassian.com/2015/12/jira-core-dashboard-project-status-glance/

Pro lokální podporu neváhejte kontaktovat odborníky na produkty Atlassian ve společnosti Onlio.

Pro další informace o novinkách Atlassian a JIRA sledujte web www.myJIRA.cz.

Jsme na LinkedIn – sledujte nás www.linkedin.com/company/onlio nebo skupinu Atlassian komunita CZ & SK na url https://goo.gl/uZXYTX.

V případě dotazů se obraťte na obchod_zavináč_onlio.com nebo

na tel. ČR +420222744766 / tel. SR +421233889033 / atlassian_zavináč_onlio.com.

Za team Atlassian v Onlio,

Kamil Beer,

JIRA Consultant

Zpět