Nový HipChat Server v beta verzi. Skupinová videa a sdílení obrazovek.

24.11.2016 | Vyzkoušejte si novou beta verzi HipChat Video

Jak se Váš tým neustále zvětšuje a rozmisťuje po celém světě, vzniká často potřeba rychlého spojení pomocí videa. Někdy se ale v souvislosti s videohovory objevují překážky, které týmovou komunikaci spíše zpomalují. Mimo jiné je nutné řešit to, jakou službu pro týmové videochaty vybrat, nebo jaké plug-iny stáhnout.

Společnost Atlassian proto přichází s novým rozšířením produktu HipChat Server, které přispívá ke zkvalitnění týmových videohovorů.

Nová platforma HipChat Video přenáší skupinové videochaty a sdílení obrazovek do prostoru, ve kterém již Váš tým spolupracuje - do chatovacích místností. Kompletně přebudovaná platforma HipChat Video je nyní na úrovni nejstabilnějších a nejspolehlivějších služeb na trhu.

Společnost Atlassian vydala v říjnu 2016 pro své zákazníky beta verzi HipChat Server, ve které si nové funkce můžete vyzkoušet.

Více facetime s kolegy díky skupinovým videohovorům

Z jakékoli HipChatové místnosti teď můžete začít skupinový videohovor s kýmkoli z Vašeho týmu.

Aby se Vám zobrazila nová ikona pro video, aktualizujte si HipChat aplikaci pro Mac, Windows nebo Linux na nejnovější verzi. Pak klikněte na ikonu videokamery a pozvěte všechny kolegy v místnosti ke skupinovému videochatu.

Není třeba stahovat nové rozšíření prohlížeče, nebo se přihlašovat do další služby. I díky tomu bude sdílení nápadů a myšlenek ve Vašem týmu mnohem rychlejší a efektivnější.

Sdílejte obrazovku

Nová video platforma umožňuje také sdílení obrazovky. Při hovoru tak můžete sdílet dokumenty, nebo okna prohlížeče na pracovní ploše. Vyberte jakékoli okno nebo dokumenty, které chcete sdílet s kolegy a HipChat je přenese do chatovací místnosti. Pokud neradi mluvíte na kameru, jednoduše ji během hovoru vypněte. Kdykoli během videochatu můžete také ztlumit mikrofon.

Přizvěte k videohovoru další kolegy 

Občas je třeba zahrnout do konverzace i další členy týmu. To umožňuje nová funkce Invite.

HipChat i nadále podporuje soukromé videochaty, které ale nově disponují možností pozvat další osoby pomocí URL adresy. 

Pro přidání dalších kolegů do chatu klikněte na ikonu člověka, zkopírujte URL adresu a sdílejte ji komukoli z Vaší skupiny. Tímto způsobem se Váš  videochat s jedním kolegou změní na skupinový hovor.

Služba je dostupná v plném měřítku

HipChat Video je nyní poháněn nejnovější technologií WebRTC, což znamená, že zákazníci z řad velkých firem dostanou požadovaný výkon a rychlost v plném měřítku. Díky dedikovaným serverům po celém světě získáte rychlejší a spolehlivější spojení se svým týmem, ať už se nachází kdekoli.

Jak získat nový HipChat Video

Chcete si vyzkoušet skupinová videa a sdílení obrazovek v nové beta verzi? Pro spuštění beta verze HipChat Video budete potřebovat serverovou verzi 2.0.5 a klientskou verzi 4.2.6 nebo vyšší. Stačí už jen jít do administrace videa na serveru a spustit beta verzi.

 

Zdroj: http://blogs.atlassian.com/2016/10/hipchat-server-beta-group-video-and-screensharing/

Pro lokální podporu neváhejte kontaktovat odborníky na produkty Atlassian ve společnosti Onlio.

Pro další informace o novinkách Atlassian a JIRA sledujte web www.myJIRA.cz.

Jsme na LinkedIn – sledujte nás www.linkedin.com/company/onlio nebo skupinu Atlassian komunita CZ & SK na url https://goo.gl/uZXYTX.

V případě dotazů se obraťte na obchod_zavináč_onlio.com nebo

na tel. ČR +420222744766 / tel. SR +421233889033 / atlassian_zavináč_onlio.com.

 

Za team Atlassian v Onlio,                                                                                                                                    

Tereza Šafránková,

Marketing Specialist

 

Zpět