Tři, dva, jedna. Zvládněte HipChat ve třech krocích.

13.10.2016 | jak začít pracovat s HipChatem na tři kroky

 

Rádi byste začali používat HipChat, ale bojíte se, že jeho nastavení a zapojení do pracovního procesu bude příliš komplikované a zabere spoustu času? V tom případě pro Vás máme dobrou zprávu. Nečeká Vás žádné náročné studium dokumentace ani složitá instalace. Právě naopak.

HipChat je uživatelsky velmi přívětivý a zvládnete ho ve třech jednoduchých krocích.

 

JEDNA. Vytvořte si chatovací místnosti.                                                                               

Chatovací místnosti vytváří pro Váš tým prostor, ve kterém bude probíhat skupinový chat. Jde o prostor určený pro spolupráci, komunikaci a především týmovou diskusi.

V rámci HipChatu můžete zdarma vytvářet neomezené množství místností s libovolným počtem uživatelů.  Aby se konverzace odchylovala co nejméně od stanoveného tématu, doporučujeme vytvořit si místnosti určené speciálně pro týmy, projekty nebo různá zájmová témata.

Místnost vytvoříte tak, že:

 • kliknete na tlačítko create a room, které je umístěno v chat listu
 • zadáte název místnosti (room name), téma (topic) a zvolíte, jestli bude místnost otevřena pro všechny (open), nebo půjde o soukromou (private) místnost určenou jen pro pozvané
 • pak vyskočí okénko, které Vám umožní pozvat do místnosti kolegy (invite your teammates). Kolegy pozvete jednoduše tak, že začnete psát jejich jména

Kdykoli pak také můžete pozvat do místnosti další kolegy a to dvěma způsoby:

 • klikněte na tlačítko v pravém horním rohu a pozvěte další uživatele (invite users)
 • nebo stačí v místnosti @zmínit kolegu a ten bude automaticky pozván

 

Jakmile jsou všichni na palubě chatovací místnosti, můžete si společně začít užívat Hipchat se všemi možnostmi, které nabízí.

Mezi ty patří:

 • Sdílení souborů. Sdílejte s kolegy v místnosti soubory pomocí drag-and-drop, použijte tlačítko +, nebo klikněte na ikonku kancelářské sponky, která se nachází v textovém poli. Sdílené soubory zůstávají v HipChatu bezpečně uloženy a jejich počet je neomezený.
 • Emotikony. Posílejte kolegům emotikony. Stačí napsat závorku, potom jakékoli písmeno a už jen vybíráte z možností, které se Vám zobrazí. Nebo si vytvořte své vlastní emotikony  
 • Zkratky. Šetřete čas, využívejte klávesové zkratky nebo příkazy s lomítkem.

 

Další funkce místnosti:

 • Aktivujte přístup hostům (enable guest access). Administrátoři místností mohou povolit přístup do místnosti lidem, kteří nepatří do Vaší HipChatové skupiny (klientům, obchodním partnerům apod.). Jakmile je přístup hostů aktivován, obdržíte specifickou URL adresu, kterou můžete sdílet s kýmkoli. Pozvaným hostům bude umožněn vstup pouze do této konkrétní místnosti.
 • Archivujte a mažte místnosti. Administrátoři mohou kdykoli archivovat nebo mazat místnosti. Archivované místnosti je možné kdykoli „odarchivovat“. Jakmile je ale místnost jednou smazána, je ztracena navždy.
 • Nastavte si upozornění. V každé místnosti, ve které jste členem, si můžete nastavit notifikace. Stačí jen kliknout na ikonu zvonku v pravém horním rohu.

 

DVA. Integrujte služby a instalujte boty.

Teď půjdeme více do hloubky. HipChat umožňuje integrace s různými produkty.                                                          

HipChat lze propojit například s JIRA, Zendesk, Asana nebo s dalšími nástroji, které běžně využíváte. Díky integraci s Vašimi produkty tak můžete do chatovacích místností dostávat různá upozornění a oznámení.

 

Jak instalovat integrace:

 • klikněte na tlačítko v pravém horním rohu, poté na integrace (integrations) - na této stránce si instalujte jakoukoli integraci, kterou budete chtít

Pozn.: Pro přidání integrace musíte být vlastníkem chatovací místnosti.

 

Abychom pro samou práci nezapomněli na zábavu, zde jsou tipy, díky kterým si můžete práci v HipChatu trochu oživit:

 • HipChat boti. Díky botům jako jsou Sassy, Karma nebo Standup je chat o hodně užitečnější i zajímavější. Uvidíte, že si je zamilujete.
 • Kámen – nůžky - papír. Chcete rychle ukončit debatu? Proč k tomu nevyužít starou známou hru?
 • HipSnake. Odreagujte se na chvilku od práce a zahrajte si s kolegy hada.

 

TŘI. Stáhněte si aplikaci do všech svých zařízení.

 

Zdarma si stáhněte aplikaci HipChat do všech zařízení. Budete tak ve spojení se svým týmem, ať už jste kdekoli. Novinky si pročtete cestou z letiště, urgentní zprávy vyřídíte během oběda.

Kdy a jak budete dostávat upozornění, si jednoduše určíte v nastavení notifikací. Pokud nechcete být neustále na příjmu a rádi si občas užijete chvilku klidu, není nic jednoduššího, něž vypnout všechny notifikace, nebo je nastavit pouze pro některé místnosti.

 

HipChat je ve verzi Basic ZDARMA a lze ho využívat pro neomezené množství uživatelů. Takže neváhejte a pusťte se do objevování možností, které Vám a Vašemu týmu přinese.

 

Zdroj: http://blogs.atlassian.com/2016/05/how-to-use-hipchat-3-steps/

Pro lokální podporu neváhejte kontaktovat odborníky na produkty Atlassian ve společnosti Onlio.

Pro další informace o novinkách Atlassian a JIRA sledujte web www.myJIRA.cz.

Jsme na LinkedIn – sledujte nás www.linkedin.com/company/onlio nebo skupinu Atlassian komunita CZ & SK na url https://goo.gl/uZXYTX.

V případě dotazů se obraťte na obchod_zavináč_onlio.com nebo

na tel. ČR +420222744766 / tel. SR +421233889033 / atlassian_zavináč_onlio.com.

 

Za team Atlassian v Onlio,

Tereza Šafránková,

Marketing Specialist

 

Zpět