Tempo Books a Excel

07.03.2016 | O exportech klientských faktur

Tempo Books umí ve verzi 1.3 exportovat data k měsíčnímu vyúčtování do Excelu. Uživatelé Tempo Timesheets už exportování využívají na různé reporty, analýzy nebo v účetnictví. Výpisy z Books obsahují detailní přehled nákladů a příjmů z vykonané práce.

Nová položka „Time and Expenses“ pomáhá fakturovat klienty skrz výpis poplatků za práci, vykázanou na JIRA úlohách. Dále spravuje měsíční výdaje. Tyto lze exportovat buď do XLS, nebo PDF. Tento článek popisuje, jak data dostaneme právě do Excelu.

Nejprve v navigačním panelu JIRA vybereme Tempo menu a v něm konto, odkud chceme exportovat. V příkladu to je „AKA Control: Development (Billed by the hour)“.

Dále klikneme na „Time and Expenses“ v pravém horním rohu.

Možnost „Print“ pod tlačítkem Export vytvoří přehled podobný tomu, který vidíte v Tempo Books. Obsahuje informace o výkazech práce, kontu, počtu hodin a nákladech. To se hodí právě pro ERP systémy.

Vyberete-li „Export to Excel“, vznikne soubor s třemi sešity: „Time and Expenses“, „Time“ a „Expenses“.

Má název ve formátu: <account_name>(<account_key>)_<period_start_date>

První sešit, „Time and Expenses“, obsahuje obecný přehled konta ve vybraném měsíci. Je v něm uveden u každého zákazníka součet hodin včetně jejich ceny, data, popisu a typu výdajů, soupisu uživatelů a rolí v týmu včetně hodinové mzdy. Toto vše vidíte na příkladu níže.

Druhý sešit, „Time“, obsahuje informace o časových výkazech: zákazník (klíč, název), projekt (klíč, jméno), konto (klíč, jméno), klíč a obsah úlohy, datum, popis a další (viz. níže).

Třetí sešit „Expenses“ obsahuje údaje o výdajích, ovšem opět s daty o zákazníkovi, projektu, kontu, klíčích a obsahu úloh.

K prohlížení konta je nutné mít roli „Tempo Account Manager“ nebo „Account lead“. Sub-tasky vidíte vždy pod úlohami, kam patří, úlohy samotné jsou uspořádané číselně a výkazy práce chronologicky pro každou úlohu.

A v tom spočívá export dat z Books do Excelu.

Tempo Books je JIRA add-on, rozšiřující funkce Tempo Timesheets o přehled nad aktivitami zákazníků a lepšímu fakturování služeb.

Vyzkoušejte si 30denní trial verzi zdarma zde.

Zdroj: http://blog.tempo.io/2015/export-data-to-excel-for-customer-billing/

Pro lokální podporu neváhejte kontaktovat odborníky na produkty Atlassian ve společnosti Onlio.

Pro další informace o novinkách Atlassian a JIRA sledujte web www.myJIRA.cz.

Jsme na LinkedIn – sledujte nás www.linkedin.com/company/onlio nebo skupinu Atlassian komunita CZ & SK na url https://goo.gl/uZXYTX.

V případě dotazů se obraťte na obchod_zavináč_onlio.com nebo

na tel. ČR +420222744766 / tel. SR +421233889033 / atlassian_zavináč_onlio.com.

Za team Atlassian v Onlio,

Kamil Beer,

JIRA Consultant

Zpět